wybierz język:
pl en de ru gr sk nl fr uk hu hr es ua it ro zh ar bg da cs lv ja
 
 
 Strona główna   Obiekty   Opinie   Przewodniki   Foto galerie   Kalendarz   Dyskusje   Wiadomości   
                 
Przewodniki
 Malezja,  Malezja

Malezja to jeden z ciekawszych krajów Azji, do którego przyciągają piękne krajobrazy, wyspa Borneo, Kuala Lumpur, Petronas, rezerwaty, wulkaniczne góry i jest coraz częściej odwiedzany przez polskich turystów. Najwyższy szczyt Malezji Kinabalu liczy 4175 metrów. Malezja położona jest na lądzie azjatyckim - półwyspie Malezyjskim i na Borneo. Większość terenów wzdłuż wybrzeża jest zabagniona i w związku z ciepłym i wilgotnym klimatem tworzy warunki do rozwoju egzotycznych chorób. Malezja powstała w 1957 roku w wyniku połączenia Malajów, Singapuru oraz brytyjskich kolonii: Sarawaku i Sabah. Językiem urzędowym jest malajski, natomiast językiem ogólnie powszechnym jest język angielski. Malezja jest bogata w złoża i posiada dobrze rozwinięty przemysł górniczy i rolniczy.
Pod względem turystycznym Malezja jest krajem dla nas bardzo interesującym. Dzienne utrzymanie: nocleg z wyżywieniem nie powinien nas kosztować w średnim standardzie więcej niż 80 zł, przejazdy autobusem za 100 km to koszt około 10 zł, obiad zjemy za 5-10 zł, jeśli jesteśmy w terenie. Kraj jest bezpieczny i nazywany często rajem dla turystów.


 
 Co warto zobaczyć w Malezji?,  Malezja

Kuala Lumpur, Malakka, wyspa Penang, wyspa Langkawi
Park narodowy Taman Negara
Piękne wybrzeże i plaże


 
 Petronas Towers,  Malezja,  Malezja,  Borneo/Malezja,  Kuala Lumpur

To najwyższe 2 wieże na świecie do 2004 roku znajdujące się w Malezji o wysokości 452 metrów, których architektura zapiera dech w piersiach. Warto nadmienić, że najwyższy budynek świata to 800 metrowy hotel Burj-al-Arab. Wieże stylizowane są na islamskie znaki religijne. Na wysokości 40 piętra wieże są połączone mostem o długości 58 metrów. Wieże Petronas były wykorzystane w filmach m.in. Osaczeni, Don. W historii było kilku śmiałków, którzy postanowili wspinać się po budynku bez zabezpieczeń. Próby te były jednak udaremnione przez policję. Budynek jest zbudowany przez zespół konstruktorów i szczyci się najgłębszymi fundamentami na świecie, ponad 150 metrów w głąb ziemi. Każda z wież została wybudowana przez inną firmę budowlaną. Fasady budynku wykonane są ze stali i szkła. W wieżach znajduje się łącznie 78 wind i 10 ruchomych schodów. Łączna ilość okien wynosi 32000. W wieżach znajduje się galeria handlowa oraz siedziby znanych firm światowych.


 
 Przyroda Malezji,  Malezja

Piękne krajobrazy Malezji z ponad 50 parkami narodowymi i rezerwatami pełne są egzotycznych zwierząt i roślin. Ponad 75% Malezji pokrywają tereny zielone. W Malezji dominują wilgotne lasy równikowe, dziewicze, nieeksploatowane przez człowieka. Na wybrzeżu dominują lasy namorzynowe i palmy kokosowe. Ilość egzotycznych zwierząt i roślin wprowadza w zdumienie niejedną osobę. Wycieczka do dżungli to nielada atrakcja, która zachwyca swoją dziewiczą formą i przyrodą nietkniętą przez rękę ludzką. W lasach tropikalnych jest wiele atrakcji, jak jaskinie, przejścia przez wiszące mostki, często w stanie technicznym nieokreślonym, jadowite węże, tapiry oraz ogromne owady, pająki, czy żuki. Ciekawe miejsca to między innymi farma motyli, czy też prawdziwa plantacja herbaty oraz Park Narodowy Taman Nagara i najpiękniejsze ogrody otaczające stolicę Malezji. Kuala Lumpur - park Lake Gardens.


 
 Klimat Malezji,  Malezja

Malezja leży wzdłuż równika, klimat jest bardzo wilgotny i bardzo gorący. Wilgotność powietrza sięga 90%. Średnia temperatura powietrza waha się pomiędzy 24 -29 stopnie Celsjusza. Najwyższe temperatury panują w maju, a najniższe w grudniu i styczniu. Choć temperatura jest wysoka, to deszcze w Malezji padają często. Średnie opady roczne wynoszą 200mm. Największe deszcze padają w marcu i kwietniu oraz w październiku i listopadzie. Najmniej opadów jest w czerwcu i lipcu. Wilgotny klimat przyczynił się do rozwoju roślinności.


 
 Kuala Lumpur,  Malezja,  Malezja,  Borneo/Malezja,  Kuala Lumpur

To stolica Malezji, miasto atrakcyjne turystycznie z typową eklektyczną architekturą, domami w klasycznym chińskim stylu oraz nowoczesnymi drapaczami chmur wzorowanymi na wieże islamskie. Kuala Lumpur jest pełna kontrastów: przepychu i bogactwa przeplatającego się z biedą i starymi budynkami, z barwnym targiem i starymi romantycznymi sklepikami i restauracjami. W mieście znajduje się słynny park Lake Gardens z egzotycznymi roślinami. Kuala Lumpur gości również na swoim torze wyścigowym Formułę 1.


 
 Sibu miejscowość w Malezji,  Malezja,  Borneo/Malezja

Sibu to miejscowość w Malezji ze słynną chińską świątynią i z uroczą wioską stojącą na wodzie.


 
 Borneo wyspa,  Malezja,  Malezja,  Borneo/Malezja

To trzecia, co do wielkości wyspa świata wchodząca w skład Archipelagu Malajskiego i należąca do trzech państw. Północna część należy do Malezji, pozostała część należy do Indonezji i mniejsza część do Brunei. Na wyspie dominuje las równikowy oraz wiele egzotycznych zwierząt, m.in. orangutany. Na wyspie Borneo panuje gorący klimat. Na wyspie Borneo znajdują się piękne plaże, luksusowe kurorty turystyczne. Borneo to jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych wysp świata. Wakacyjny wyjazd na Borneo to niezapomniane wrażenia.


 
 Choroby egzotyczne Malezji,  Malezja

Malezja jest krajem, w którym panuje duża wilgotność, jest gorąco i rozwijają się egzotyczne choroby jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B, tężec, dur brzuszny, wścieklizna. Zalecane są szczepienia przeciw: żółtej gorączce i japońskiemu zapaleniu mózgu.


 
  następna strona 
  Rodzaje Przewodniki :
Wybierz rodzaj przewodnika który chcesz przeczytać :
ciekawostki
inne
jaskinie
most
muzeum
obiekty sakralne
osoba
parki
praktyczne informacje
przewodnik
rzeka
sanktuaria
stacja narciarska
targ
transport
trasy turystyczne
zabytki
zamki i pałace
zbiorniki wodne
zwiedzanie miasta

 

  Regiony :
Wybierz region o którym poszukujesz informacji :
Albania
Andora
Bułgaria
Chorwacja
Czechy
Francja
Grecja
Gruzja
Hiszpania
Irlandia
Malezja
Borneo/Malezja
Malta
Monako
Polska
Słowacja
Słowenia
Sri Lanka
Tunezja
Tunezja Djerba
Turcja
Węgry
Wielka Brytania
Włochy
Wyspa Wielkanocna

Aktualnie serwis posiada 12641 zarejestrowanych obiektów, z czego 2189 posiada uzupełniony opis.
24trips.com Ltd. United Kingdom, 5 London Road, London SW17 9JR, Registred no.: 07670843
Biuro w Polsce: +48 33 813-90-00, +48 509 878 000
www.24trips.com e-mail: poland@24trips.com