wybierz język:
pl en de ru gr sk nl fr uk hu hr es ua it ro zh ar bg da cs lv ja
 
 
 Strona główna   Obiekty   Opinie   Przewodniki   Foto galerie   Kalendarz   Dyskusje   Wiadomości   
                 
Przewodniki
 Kaplica zamkowa w Raciborzu,  Polska,  Polska,  Śląsk,  Polska,  Śląsk,  Racibórz
Jest to dwupoziomowa gotycka kaplica, która stanowi dziś najcenniejszy tego typu obiekt w Polsce.

 
 Baszta i mury obronne w Raciborzu,  Polska,  Polska,  Śląsk,  Polska,  Śląsk,  Racibórz
Basztę wzniesiono w 1574 roku w stylu renesansowym. To jedyny, poza murami, zachowany stały element miejskich fortyfikacji.

 
 Atrakcje Mikołowa,  Polska,  Polska,  Śląsk,  Polska,  Śląsk,  Jaworzno
Mikołów to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Leży na Wyżynie Śląskiej, w dolinie rzeki Jamny. Jego współrzędne to 50º 10' szer. geograficznej północnej i 18º 54' dł. geograficznej wschodniej.

 
 Zamek Bojnice,  Słowacja,  Słowacja,  Nitra

Ten znany romantyczny zamek, nieco przypominający bawarskie zamki Ludwika Szalonego, posiada pozostałości gotyckie i renesansowe. XII-wieczna budowla często zmieniała właścicieli, byli to m.in. węgierscy magnaci, książę opolski Władysław Opolczyk, należał od XVII wieku do rodu Palffy. Po II wojnie światowej został skonfiskowany przez państwo i udostępniony do zwiedzania. Otoczona pięknym parkiem rezydencja jest niewątpliwie perełką na mapie Słowacji. Dodatkową pokusą jest połączenie uczty duchowej z ucztą dla ciała, ponieważ zamek znajduje się w miejscowości uzdrowiskowej, Bojnicach.


 
 Zamek Bouzov,  Czechy,  Morawy,  Czechy,  Morawy,  Bouzov

Średniowieczny zamek położony w miejscowości o tej samej nazwie, został założony najprawdopodobniej w XIV wieku. Pierwszym właścicielem występującym w dokumentach jest niejaki Buz z Buzova. Urodził się tam ważny czeski król, Jerzy z Podiebradów (wsławił się tym, ze jako pierwszy europejski monarcha oficjalnie wyrzekł się katolicyzmu na rzecz sekty husyckiej). Do skonfiskowania go przez nazistów w 1939 r. był ostatnią siedzibą Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Po II wojnie światowej nie został on zwrócony danym właścicielom. Miejsce to często służy jako plener filmowy. Bardzo atrakcyjne wnętrza budynku są udostępnione dla zwiedzających. Obecnie na zamku odbywa się wiele imprez - wystawy, koncerty i noce duchów i straszydeł. Na zwiedzanie obiektu należy poświęcić co najmniej 2 godziny. Do wyboru są cztery trasy wycieczkowe.


 
 Łuk Triumfalny,  Francja,  Ile de France,  Paryż

Łuk Triumfalny położony jest na Placu Charlesa de Gaulle'a, stanowi zakończenie Pól Elizejskich. Nawiązuje on do formy starożytnego łuku rzymskiego. Osiąga blisko 50 m wysokości i szerokość prawie 45 m.


 
 Wieża Eiffla,  Francja,  Ile de France,  Paryż

Wieża Eiffla to najbardziej znana budowla w Paryżu, nieoficjalny symbol stolicy, dla niektórych również całego kraju. Jej wysokość to 300 m, na które składa się 75 pięter, dodatkowym podwyższeniem jest 24-metrowa antena. W 1889, kiedy została wzniesiona, była najwyższym budynkiem na świecie. Powodem jej zbudowania była Wystawa Światowa.


 
 Opera Garnier,  Francja,  Ile de France,  Paryż

Opera Garnier to paryski budynek wzniesiony w stylu ‘la seconde empire'. Nazwa pochodzi od architekta, Charlesa Garniera. Oficjalne otwarcie przypadło na 15 stycznia 1875 r. Od 1989 r., kiedy dobudowano do Garnier operę Bastylia, całość nazwano Operą Paryską. Sufit widowni w 1964 r. ozdobiły malowidła samego Marca Chagalla.


 
 Sobrino de Botina restauracja,  Hiszpania,  Madryt,  Madryt

To słynna restauracja serwująca tradycyjne potrawy hiszpańskie. Restauracja ta według źródeł i kronik jest najstarszą restauracją na świecie. Spróbuj koniecznie: pieczone prosie. Adres: 17 Cuchilleros Street, 30-40, www.botin.es


 
 Palacio de Communicaciones,  Hiszpania,  Madryt,  Madryt

To najpiękniejszy budynek poczty na świecie z piękną fontanną z XVIII wieku na tutejszym rondzie. Fontanna przedstawia grecką boginię płodności i urodzaju Cibeles, stąd nazwa placu Cibeles, przy którym znajduje się Palacio de Communicaciones.


 
  następna strona 
  Rodzaje Przewodniki :
Wybierz rodzaj przewodnika który chcesz przeczytać :
ciekawostki
inne
jaskinie
most
muzeum
obiekty sakralne
osoba
parki
praktyczne informacje
przewodnik
rzeka
sanktuaria
stacja narciarska
targ
transport
trasy turystyczne
zabytki
zamki i pałace
zbiorniki wodne
zwiedzanie miasta

 

  Regiony :
Wybierz region o którym poszukujesz informacji :
Albania
Andora
Bułgaria
Chorwacja
Czechy
Francja
Grecja
Gruzja
Hiszpania
Irlandia
Malezja
Malta
Monako
Polska
Słowacja
Słowenia
Sri Lanka
Tunezja
Tunezja Djerba
Turcja
Węgry
Wielka Brytania
Włochy
Wyspa Wielkanocna

Aktualnie serwis posiada 12641 zarejestrowanych obiektów, z czego 2189 posiada uzupełniony opis.
24trips.com Ltd. United Kingdom, 5 London Road, London SW17 9JR, Registred no.: 07670843
Biuro w Polsce: +48 33 813-90-00, +48 509 878 000
www.24trips.com e-mail: poland@24trips.com