wybierz język:
pl en de ru gr sk nl fr uk hu hr es ua it ro zh ar bg da cs lv ja
 
 
 Strona główna   Obiekty   Opinie   Przewodniki   Foto galerie   Kalendarz   Dyskusje   Wiadomości   
                 
Przewodniki
 Nurkowanie "Koparki" Jaworzno,  Polska,  Śląsk,  Jaworzno,  Polska,  Polska,  Śląsk
Zbiornik wodny Jaworzno-Szczakowa jest zalanym kamieniołomem, który jeszcze do niedawna był jedynie lokalnym nurkowiskiem znanym tylko nurkom ze Śląska, a dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Polsce.

 
 Liptowska Mara,  Słowacja,  Tatry Niskie - Liptov - Chopok

Liptowska Mara to zapora zbudowana na rzece Wag. Wybudowana dostała między 1969 a 1975 rokiem. Jej wysokość to 45 m. Zbiornik wodny (27 km2) powstały dzięki zaporze jest miejscem dogodnym do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglowanie, windsurfing, lub zwykła kąpiel. Nazwa zapory pochodzi od wioski, która musiała zostać zatopiona przy okazji powstania zbiornika, ten sam los spotkał także m.in. Liptowska Sielnice, Parizowce i Sokolice. Przesiedlić musialo się stamtąd ok. 1000 ludzi. Zabytkowe budynki, które znajdowały sie we wsiach zostały przeniesione do skansenu w Przybylinie.


 
 Tatralandia,  Słowacja,  Słowacja,  Tatry Niskie - Liptov - Chopok,  Słowacja,  Tatry Niskie - Liptov - Chopok,  Tatralandia

Ten kuszący wodnymi atrakcjami największy na Słowacji park wodny znajduje się na granicy miasta Liptowski Mikulasz. Do kompleksu należy aż 9 basenów (wypełnionych leczniczą wodą termalną o temperaturze od 27 - 38°C, 6 otwartych cały rok), 21 zjeżdżalni odkrytych i tzw. rur, w tym najdłuższa na Słowacji oraz unikalna zjeżdżalnia na tratwach, prądy wodne, kąpiele bąbelkowe, wyrastające z wody bezpieczne ścianki wspinaczkowe, plac zabaw dla dzieci małych i dużych, gdzie mieszczą się labirynty, Bubble City - dmuchane zamki uwielbiane przez dzieci, a także Tarzania - tor przeszkód na linach. Rodzice mogą zostawić pociechy pod opieką animatorów, a sami udać się na masaż czy na siłownię. Mogą także skorzystać z oferty pobliskiego wellness centrum Tatra-Ther-Vitale - sauny wszelkiego rodzaju, terapie aromatyczne, solarium, grota solna i wiele innych. Dodatkową atrakcją dla całej rodziny jest Western City, gdzie organizuje się rozmaite zabawy np. "napad na pociąg", "poszukiwanie złota", konkursy, zabawy taneczne. Codziennie odbywają się w Tatralandii konkursy z nagrodami. Na terenie ośrodka znajduje się również Holliday Village Tatralandia, dzięki któremu można spędzić w Tatralandii kilka dni, ponieważ znajduje się tam sklep, kantor, zadaszony taras i inne. Jest tam również możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej, np. wypadu narciarskiego do ośrodka Jasna Niskie Tatry, oferującego 29 km tras narciarskich, 16 wyciągów narciarskich, wyciągi krzesełkowe sześcio-, cztero- i dwuosobowe, a także jedną kolejkę linową.


 
 Nurkowanie Jaworzno- Szczakowa
Zbiornik wodny Jaworzno-Szczakowa jest zalanym kamieniołomem, który jeszcze do niedawna był jedynie lokalnym nurkowiskiem znanym tylko nurkom ze Śląska, a dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Polsce. Powstanie nurkowiska ma bardzo ciekawą historię...

 
 Kozłowa Góra (Zbiornik Świerklaniec),  Polska,  Śląsk,  Świerklaniec
Kozłowa Góra(Zbiornik Świerklaniec) - zbiornik zaporowy utworzony przez spiętrzenie wód Brynicy, położony na południowo-wschodnim obrzeżu gminy Świerklaniec. Popularna i oficjalna nazwa zbiornika pochodzi jednak od Kozłowej Góry, dzielnicy Piekar Śląskich.

 
 Zbiornik Czerniański (jezioro Czerniańskie),  Polska,  Śląsk,  Wisła Czarne
Jezioro Czerniańskie to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 360 tys. m2 utworzony w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarne. Powstał on w 1973 roku poprzez budowę zapory ziemnej.

 
  Rodzaje Przewodniki :
Wybierz rodzaj przewodnika który chcesz przeczytać :
ciekawostki
inne
jaskinie
most
muzeum
obiekty sakralne
osoba
parki
praktyczne informacje
przewodnik
rzeka
sanktuaria
stacja narciarska
targ
transport
trasy turystyczne
zabytki
zamki i pałace
zbiorniki wodne
zwiedzanie miasta

 

  Regiony :
Wybierz region o którym poszukujesz informacji :
Albania
Andora
Bułgaria
Chorwacja
Czechy
Francja
Grecja
Gruzja
Hiszpania
Irlandia
Malezja
Malta
Monako
Polska
Słowacja
Słowenia
Sri Lanka
Tunezja
Tunezja Djerba
Turcja
Węgry
Wielka Brytania
Włochy
Wyspa Wielkanocna

Aktualnie serwis posiada 12641 zarejestrowanych obiektów, z czego 2189 posiada uzupełniony opis.
24trips.com Ltd. United Kingdom, 5 London Road, London SW17 9JR, Registred no.: 07670843
Biuro w Polsce: +48 33 813-90-00, +48 509 878 000
www.24trips.com e-mail: poland@24trips.com