wybierz język:
pl en de ru gr sk nl fr uk hu hr es ua it ro zh ar bg da cs lv ja
 
 
 Strona główna   Obiekty   Opinie   Przewodniki   Foto galerie   Kalendarz   Dyskusje   Wiadomości   
                 
Kalendarz
Dni Dąbrowy Górniczej 2014
Data rozpoczęcia: 30/05/2014, 00:00

30 maja w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej ruszy święto miasta

Piątkowy program muzyczny jest skierowany do młodzieży, sobotni połączy pokolenia, natomiast niedzielny jest familijny" podsumowuje Damian Rutkowski, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Dni Dąbrowy Górniczej zainaugurują lokalni artyści Bas Tajpan, Kłak i Luks Mamilion, następnie na scenie zaprezentują się Jamal i Grubson.

W sobotę, 31 maja publiczność powita Maryla Rodowicz.

W Dzień Dziecka (1 czerwca) na scenie zaprezentuje się Sojka Band i Dotyk Dźwięku.

Dla najmłodszych przygotowano zawody sportowe, animacje plastyczne i warsztaty.

 

 
Jarmark Francuski w Katowicach
Data rozpoczęcia: 28/05/2014, 14:00

Zapraszamy na Jarmarku Francuski w Katowicach.

W dniach 28 maja - 1 czerwca 2014  zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców miasta i regionu na Jarmark Francuski,  który odbędzie się w tych dniach przy ulicy Staromiejskiej i Mielęckiego. Podczas jarmarku będzie można nabyć specjały kuchni francuskiej oraz wyroby rzemieślnicze. Wydarzenie to wpisuje się w program obchodów dwudziestolecia podpisania umowy o miastach bliźniaczych pomiędzy Katowicami a Saint-Etienne. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z wyrobami  gastronomii francuskiej: bagietek i świeżych rogalików, ciasteczek, serów i win ze wszystkich regionów Francji, u boku przypraw i owoców suszonych z  francuskich Karaibów. Nie będzie brakować również wyrobów rzemieślniczych: tkaniny, obrusy, mydła, zapachy Prowansji i wiele innych.

Więcej informacji na stronie Facebook: Jarmark Francuski 2014

Gorąco zapraszamy!!

źródło: www.katowice.euwww.jarmarkslaski.pl

 
JUWENALIA ŚLĄSKIE
Data rozpoczęcia: 27/05/2014, 10:30

Pod koniec maja żacy z Katowic na pięć dni odłożą książki i poświęcą się zabawie. Tegoroczne Juwenalia Śląskie startują 27 maja i potrwają do końca miesiąca.
Impreza rozpocznie się we wtorek tradycyjnym korowodem studenckim. Studenci z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej przejdą ulicami miasta przebrani za superbohaterów, postacie z bajek i za wszystko co im się żywnie podoba.


28 maja juwenalia przeniosą się na Ligotę do miasteczka akademickiego, gdzie żacy oddadzą się przyjemności grillowania oraz będą mieli okazję się bawić na pierwszym plenerowych koncertach. W miasteczku akademickim zagra Jamal. Dzień później studenci pognają na imprezy klubowe.

Ostatnie dwa dni (piątek i sobota) to kulminacyjny punkt Juwenaliów Śląskich 2014. Studenci od wielu już lat  jeżdżą wtedy w kierunku Doliny Trzech Stawów, gdzie w Parku Leśnym (wcześniej na Muchowcu) czekają na nich koncerty. Kto zagra w tym roku na Juwenaliach Śląskich?

W Katowicach  pojawią się Lao Che, Happysad, Hey i O.S.T.R. Dołączyli do nich REBEKA oraz South Blunt System. Na śląskiej scenie zaprezentuje się także zespół Zielone Żabki. W Parku zagrają też Fair Weather Friends.Jak każdego roku w maju, Katowicami zawładną studenci. To właśnie wtedy odbywają się Juwenalia Śląskie – jedna z największych imprez studenckich w Polsce. Juwenalia Śląskie to czas fantastycznej zabawy w odjazdowej atmosferze przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki.

Program Imprezy:

27 maja
10.30 - Trasa Korowodu Studenckiego: UE, ul.Bogucicka > PŚ, ul. Krasińskiego > UŚ, ul.Bankowa > Park Powstańców Śląskich
12.30 - rozpoczęcie uroczystości inauguracyjnych Juwenaliów Śląskich (zagrają The Variants i The Dumplings)

28 maja
Juwenalia na Ligocie. Impreza rozpocznie się o 17.30 i zagrają: Otherside, South Blunt System i Jamal.

29 maja
15.00 - Igrzyska Absurdu na kampusie UE przy ulicy Bogucickiej
21.00 imprezy klubowe w Spiżu i Rajzefiber

30 - 31 maja
Totalna Inwazja Studentów w Parku Leśnym. Start koncertów o godzinie 17.00.

Piątek:

 • The Mugshots
 • Qferau+Zora
 • Fair Weather Friends
 • Zielone Żabki
 • Lao Che
 • Happysad

Sobota:

 • Zorak
 • Sarius
 • Rebeka
 • O.S.T.R.
 • Hey

Wszystkie koncerty plenerowe podczas Juwenaliów Śląskich są bezpłatne.

Źródło:http://www.mmsilesia.pl/479081/2014/5/21/juwenalia-slaskie--kto-zagra-program?category=kultura

 
Przystanek Śniadanie
Data rozpoczęcia: 25/05/2014, 09:00

Przystanek Śniadanie ma się odbywać regularnie w niedziele między 9.00 a 14.00 w Parku Powstańców Śląskich w Katowicach. - Miejsce  jest sercem Katowic, taki skrawek zieleni trochę zadeptany i zaniedbany, a jednocześnie pełen uroku i otoczony symbolami Katowic - mówi Kowalkowski. - Samochody nam nie przeszkadzają, bo większość aut i tak przejeżdża tunelem - dodaje. Impreza na pewno będzie odbywała się przez cały sezon letni, możliwe że jesienią "schowa się" pod dach, to jednak dość odległe plany i nie znamy jeszcze szczegółów.

Dla odwiedzających przygotowane będą specjalne stoły i ławy, które w razie niepogody będą osłonięte namiotami. - Jeżeli parę osób oderwie się w niedzielę od facebooka i przyjdzie z nami spędzić czas, to będziemy bardzo zadowoleni - podsumowuje Rafał Kowalkowski.

Przystanek Śniadanie przyjmie formę targu śniadaniowo-spożywczego. - Powstaną trzy strefy: śniadaniowa na której restauratorzy będą serwować zdrowe jedzenie. Strefa zakupy, gdzie będą rolnicy sprzedawać swoje produkty i strefa z warsztatami, będzie tam np. joga i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rodzina przyszła tam z kocem i koszykiem piknikowym. Na pewno miło spędzą czas - mówi nam Rafał Kowalkowski, organizator "Przystanku Śniadanie".

Piotr Kalsztyn

 

 
Wall Street Festiwal w Świętochłowicach
Data rozpoczęcia: 24/05/2014, 00:00

Wall Street Festival to święto sztuki ulicznej w Świętochłowicach. Jego uczestnicy mogą zobaczyć, a nawet wziąć udział w artystycznych działaniach zaczynając od tradycyjnych koncertów i spektakli po sztukę performance'u i happeningu. 

Gwiazdami tegorocznego festiwalu będzie Monika Brodka i Krzysztof Zalewski. Organizatorzy festiwalu przygotowali także coś dla miłośników rękodzieła. Przy ul. Sikorskiego spotkają się twórcy ceramiki, biżuterii, decoupage’u, haftu, malarstwa, witrażu, rzeźby oraz bardzo szeroko pojętego rękodzieła.

Po raz pierwszy na festiwalu zmierzą się najlepsi tancerze. Podczas Wall Street Battle rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-16 lat i powyżej 17 lat. Oceni ich jury w składzie: Rafson, Deco, Majkel.

Program:
17:00 - 17:30 - Występ zwycięzcy Wall Street Battle
17:30 - 18:30 - Tolerancja - koncert
18:30 - 19:00 - Dance show
19:00 - 20:00 - Krzysztof Zalewski - koncert
20:00 - 20:30 - Dance show
20:30 - 21.45 - Brodka - koncert
21:45 - 22:00 - EndShow - pokaz fireshow ze szczudlarzami
 
Wydarzenia towarzyszące:
-  Plenerowy kiermasz rękodzieła przy ul. Sikorskiego
Wall Street Battle - taneczny pojedynek
-  SORDREW Streetball
-  Graffity Jam
-  Warsztaty fotograficzne - FotoArt
-  Plener malarski
-  Warsztaty cyrkowo-teatralne: warsztaty chodzenia na szczudłach, warsztaty żonglerskie, warsztaty tańca z ogniem, warsztaty robienia wielkich baniek mydlanych.


Na festiwal wstęp wolny.
 
 
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Mysłowicach 2014
Data rozpoczęcia: 23/05/2014, 12:00
W tegorocznych Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej w kat. U-23, Mysłowice będą gościć rekordową ilość 36 par z całego świata. Umowa z FIVB została już podpisana, a termin ustalony na 10-15 czerwca. W zeszłorocznym finale to właśnie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli złoty medal. W tym roku czekają nas kolejne sportowe emocje.

Wiadomo już, że trybuny będą mogły pomieścić 2 tysiące kibiców, czyli dokładnie tyle samo, co przed rokiem. Przypomnijmy, że to tysiąc mniej niż podczas World Touru.

Zmagania toczyć się będą natomiast na sześciu boiskach (ostatnio toczyły się na czterech, a podczas Word Touru wystarczały trzy). To dlatego, że w mistrzostwach biorą udział zarówno pary męskie jak i damskie. Dodatkowo Światowa Federacja w stosunku do ubiegłego roku chce zwiększyć liczbę zespołów z 32 na 36 i to główny powód, dla którego organizatorzy z Mysłowic muszą pomyśleć o dwóch dodatkowych boiskach.

Wejście na plażowe MŚ są bezpłatne. Każdy może oglądać zmagamia Siatkarzy oraz Siatkarek z całego świata.

Oznacza to również, że dzięki życzliwości zawodników, zupełnie za darmo załapać się można na pamiątke tj. zdjęcie z gwiazdami Siatkówki Plażowej, czy koszulke meczową. A  dzięki zajęciu miejsca na trybunach, nazywanych  "patelnią", skorzysta nasza opalenizna.

Przed wejściem na stadion znajduje się bar, w którym możemy ochłodzić się np. zimnym piwem, czy zjeść kiełbaske, w środku znajduje się Plac zabaw dla dzieci.

 
Dni Wodzisławia Śląskiego
Data rozpoczęcia: 22/05/2014, 11:30
Dni Wodzisławia Śląskiego 2014 odbędą się od 30 maja do 1 czerwca. Poznajcie dokłądny program tegorocznej imprezy w Wodzisławiu Śląskim.

45. Dni Wodzisławia Śląskiego zaplanowano w ramach Letniej Sceny Eski 30 maja-1 czerwca. Podczas Dni Wodzisławia Śląskiego 2014 na stadionie MOSiR-u codziennie serwowane będą inne gatunki muzyczne.

Rockowy piątek (30 maja) mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego zapewnią zespoły Cree oraz Coma. 31 maja - podczas Dni Wodzisławia Śląskiego 2014 - upłynie pod hasłem tanecznych, dyskotekowych rytmów Fanatic czy D-Bomb. Niedziela, czyli 1 czerwca to duża dawka dobrej muzyki i energii przekazanej przez Red Lips, Margaret oraz Braci na zakończenie Dni Wodzisławia Śląskiego 2014.

Program Dni Wodzisławia Śląskiego 2014:
 
30 maja (piątek):

godz. 16.00 – koncert CORIA – laureat Wodzisławskiej Gitariady
godz. 17.15 – koncert WALFAD – laureat Wodzisławskiej Gitariady
godz. 18.30 – koncert RISEUP – laureat Wodzisławskiej Gitariady
godz. 20.00 – koncert CREE
godz. 21.30 – koncert COMA
 
31 maja (sobota):
 
godz. 10.00 – Turniej Tenisa Ziemnego /korty MOSiR/
godz. 12.00 – ZACZAROWANY NAMIOT: Gry i zabawy z Miejską i Powiatową Biblioteką
Publiczna  /płyta stadionu, w razie niepogody zajęcia odbędą się w Bibliotece/
godz. 14.30 - ZACZAROWANY NAMIOT: Gazetowy Salon Mody, Stowarzyszenie Razem Raźniej
godz.16.00 – ESKA DLA DZIECI – animacje
godz.16.00 – wystąpi WODZISŁAWSKA ORKIESTRA ROZRYWKOWA, wokalistka: Weronika Gojny
godz. 17.00 – Kulinarne Show Remigiusza Rączki
godz. 18.00 – koncert STEREO
godz. 19.30 – koncert RAJMUND
godz. 21.00 – koncert FANATIC
godz. 22.30 – koncert D-BOMB
 
1 czerwca (niedziela):
 
godz. 14.00 – ZACZAROWANY NAMIOT: Wywołujemy wesołe minki u chłopaka i dziewczynki,
Placówka Wsparcia Dziennego Dziupla – joga dla dzieci, tańce, zabawy, Kawiarenka dla rodziców
godz. 16.00 – koncert LEWY_PROFIL_LEPSZY – uczestnik Wodzisławskiej Gitariady
godz. 17.00 – koncert CHILDREN OF 90’ – uczestnik Wodzisławskiej Gitariady
godz. 18.00 – koncert MARGARET
godz. 19.30 – koncert RED LIPS
godz. 21.00 – koncert BRACIA
godz. 23.00 – pokaz sztucznych ogni
 
Koncert Petera Gabriela
Data rozpoczęcia: 13/05/2014, 20:00
Koncert Petera Gabriela Przejazd do Ostrawy w dwie strony za 40 zł od osoby. Bilety na koncert: od 990 do 1490 koron czeskich do nabycia u nas. Koncert rozpoczyna się o 20:00. Wyjazd z Bielska-Białej o 16:00. https://www.facebook.com/events/1488979171315348/
Czytaj całą wiadomość >>
 
  Mini-kalendarz :
Maj 2014
pn wt śr cz pt so nd
poprzedninastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  Archiwum :
Imprezy w ubiegłych miesiącach, latach :
  Kategorie :
Kategoria, Rodzaj imprezy :

Aktualnie serwis posiada 12641 zarejestrowanych obiektów, z czego 2189 posiada uzupełniony opis.
24trips.com Ltd. United Kingdom, 5 London Road, London SW17 9JR, Registred no.: 07670843
Biuro w Polsce: +48 33 813-90-00, +48 509 878 000
www.24trips.com e-mail: poland@24trips.com