wybierz język:
pl en de ru gr sk nl fr uk hu hr es ua it ro zh ar bg da cs lv ja
 
 
 Strona główna   Obiekty   Opinie   Przewodniki   Foto galerie   Kalendarz   Dyskusje   Wiadomości   
                 
Kalendarz
SIERPNIOWE WYDARZENIA
Data rozpoczęcia: 01/08/2017, 10:00
Zastanawiasz się jak ciekawie spędzić letnie dni? Zobacz jakie wydarzenia odbędą się w województwie śląskim!
Czytaj całą wiadomość >>
 
Sławocja w Krakowie
Data rozpoczęcia: 19/05/2016, 10:10
Prezentacja Słowacji w Krakowie odbywa się w ramach imprezy winiarsko-gastronomicznej DNI WĘGRZYNA & CK WINO, która po raz ósmi zagości na Małym Rynku w Krakowie w dniach 19-22 maja 2016 w godz. 11.00 -24.00
Czytaj całą wiadomość >>
 
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014
Data rozpoczęcia: 21/08/2014, 00:00

 

Po dwóch latach oczekiwań spowodowanych budową Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, Festiwal wraca na swoje stałe miejsce, do samego serca Katowic!

Znamy też pierwszych artystów, którzy wystąpią na festiwalu. Wśród nich znajdzie się w tym roku między innymi Jakckson and His Computer Band, który po ośmiu latach, które upłynęły od jego doskonale przyjętego debiutu Smash, powrócił w ubiegłym roku z albumem Glow, wydanym przez wytwórnię Warp.

Z porwaniem Was do tańca nie powinni mieć problemu również kolejni tegoroczni goście festiwalu, którzy niejednokrotnie już dowiedli, że przed ich zaraźliwą energią nie da się nigdzie uciec – niemiecki duet Mouse on Mars. Jan St. Werner i Andi Toma, począwszy od 1994 roku, wielokrotnie pokazywali, że nie mają sobie równych w tworzeniu setów, które skutecznie uniemożliwiają stanie w miejscu. Zabawkowe instrumenty, doskonałe zgranie na scenie, świetne panowanie nad oczekiwaniami publiczności – to wszystko sprawia, że występy tych klasyków IDM od dwóch dekad cieszą się nieustającą popularnością.

W tym roku organizatorzy nie zapominają również o tych, którzy cenią sobie brzmienie przesterowanych gitar i elektroniczne pogranicza popu. BOKKA to jedno z największych odkryć w polskiej muzyce ostatnich lat, tajemnicze, anonimowe trio, które zaskoczyło wszystkich w zeszłym roku niezwykle dojrzałą debiutancką płytą.

Szukając intrygujących debiutantów, twórcy festiwalu nie ograniczali się tylko do polskiej sceny, a jedną z pierwszych artystek jakie postanowili zaprosić w tym roku jest Kelela, której zeszłoroczny mixtape Cut 4 Me przyniósł zaskakujące połączenie wielkiej wrażliwości, doskonałego głosu i eksperymentalnych pomysłów na klasyczną formułę R&B.

Kolejnym gościem będzie Ben UFO, jeden z najbardziej cenionych brytyjskich DJ-ów, założyciel wytwórni Hessle Audio, odpowiedzialnej w dużej mierze za promocję dubstepu i grime. Działając od prawie dekady, Londyńczyk dał się poznać jako wszechstronnie utalentowany, doskonale zorientowany promotor i DJ, świetnie miksujący dziesiątki pozornie nie przystających do siebie odmian współczesnej eksperymentalnej muzyki tanecznej.

Inne oblicze muzyki tanecznej zaprezentuje natomiast Dixon – przedstawiciel niemieckiej sceny house, współzałożyciel wytwórni Innervisions, znany między innymi z doskonałych remixów Jazzanovy czy Beanfield. Uwielbiany za niezwykle eklektyczne sety zbudowane wokół mocno zmodyfikowanych housowych brzmień i profesjonalizm nabywany latami podczas rezydowania w najważniejszych berlińskich klubach – między innymi w Tresorze czy E-Werk i grania dla najbardziej wymagającej publiczności w Europie, szybko znalazł sobie miejsce na plakatach wielkich festiwali.

Wszyscy podani do tej pory artyści wystąpią na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego.

Można już kupować bilety na Festiwal Tauron Nowa Muzyka.

4 Dniowe Karnety - ograniczona ilość:
Cena: 180 zł
2 Dniowe Karnety:
Cena: 150 zł do dnia: 30.04.2014

 

 
OFF Feestival
Data rozpoczęcia: 01/08/2014, 11:20

 OFF Festival to prawdziwe święto muzycznej alternatywy. Co roku eklektyczny line-up łącząc underground z mainstreamem, rap z metalem, hardcore z indie rockiem skupia najlepszych artystów z różnych biegunów polskiej i światowej alternatywy. Znamy już pierwsze nazwy, które otwierają line-up OFF Festivalu 2014. W tym roku w Dolinie Trzech Stawów wystąpią: James Holden, Oranssi Pazuzu, Perfume Genius, Fuck Buttons, Neutral Milk Hotel i Glenn Branca.

OFF odbędzie się już po raz 9. Zeszłoroczna edycja festiwalu okazała się wielkim sukcesem. Na OFF Festivalu 2013 wystąpili między innymi: My Bloody Valentine, The Smashing Pumpkins, Patrick Wolf, Molesta, Godspeed You! Black Emperor.

Twórcą, pomysłodawcą i dyrektorem OFF Festivalu jest Artur Rojek.

OFF FESTIVAL 2014 CENY BILETÓW:
Karnety trzydniowe 1-03.08.2014 - 180 zł
Pole namiotowe 1-04.08.2014 - 60 zł

 Wiecej informacji na: off-festival.pl oraz na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/offfestival

 
Festiwal Kolorów w Katowicach
Data rozpoczęcia: 07/06/2014, 18:00
 
Festiwal kolorów jest nawiązaniem do hinduistycznego święta radości Holi, obchodzonego w Indiach na przełomie lutego oraz marca w dniu pełni księżyca. Starzy i młodzi, duzi i mali w tym dniu obrzucają swoich przyjaciół kolorowymi proszkami. Symbolika Festiwalu Kolorów jest prosta, symbolizuję odrzucenie złości, pokazuje radość wynikającą z zmiany pór roku - z zimy na wiosnę.
 
Festiwal Kolorów w Polsce odbędzie się w jednym z letnich miesięcy. Festiwalowi towarzyszyć wystawy oraz koncerty. Uczestnicy będą mogli zakupić proszek w jednym kolorze za 10 złotych. Miasta finaliści to: Lublin, Kraków, Łódź, Katowice oraz Wrocław oraz Nowy Sącz, w którym nasz festiwal już się odbył.
 
Już 07.06 o godz. 18:07  Katowice zabłysną Kolorami! Dołącz do nas! Daj się ponieść fali pozytywnej energii!

Na Festiwalu w Katowicach zagra zespół CORIA oraz Raggabarabanda!

Atrakcje?
M.in. Flash mob podobny do tego: http://www.youtube.com/watch?v=CttB6FmMgT4, Free Hugs, Bańki Mydlane oraz każda inna spontaniczna akcja, która wpadnie nam i Wam do głowy. To Wasz Festiwal, Wasza zabawa i Wasze pomysły, do których bardzo zachęcamy:)

 
Ile to kosztuje?
Jeden uśmiech :) A w zasadzie całą ich garść! Nie wprowadzamy i nigdy nie wprowadzaliśmy żadnych biletów na nasze wydarzenia.
 
 
Gdzie znajdę Kolory?
Naszym uczestnikom zalecamy stosowanie jedynie tych Kolorów Holi, które posiadają odpowiednie certyfikaty! Takie Kolory można nabyć na stronie dostawcy, z którym współpracujemy www.koloryholi.pl i jedynie te Kolory rekomendujemy!
 

Pamiętajcie, że od początku staramy się, aby Kolory były rozdawane na naszych wydarzeniach ZA DARMO:) Tak też będzie w tym roku! Aż 8 000 Kolorów Holi rozda dla Was nasz Sponsor LIPTON ICE TEA!

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/431642676938891/?fref=ts

Bądź na bierzaco!

 

 
Kon­cert Krzysztofa Napiórkowskiego
Data rozpoczęcia: 20/10/2012, 18:00
Pasaż pod Orłem zaprasza na kon­cert Krzysztofa Napiórkowskiego, który odbędzie się 20 października 2012r. w Sali Redu­towej „Pod Orłem”.
Czytaj całą wiadomość >>
 
Recital Janusza Radka
Data rozpoczęcia: 16/10/2012, 16:20
W ostatnich latach kilkakrotnie pojawiał się w Bielsku-Białej jako jeden z artystów śpiewających w większych formach muzycznych. Teraz – wreszcie z solowym recitalem. Janusz Radek zaśpiewa piosenki z płyty Z ust do ust. Nowa płyta Janusza Radka pt: "Z UST DO UST" to historia o ciągłym przyciąganiu się do siebie ludzi nawzajem, wbrew mijającej już modzie na przeżywanie wszystkiego samemu w pojedynkę. Radek swoim zwyczajem znowu pomieszał gatunki i style by stworzyć niepowtarzalną historię zawartą w jedenastu piosenkach do tańczenia w parach. Wszyscy jesteśmy świetnymi tancerzami, jako single, teraz nastaje era muzyki do tańczenia we dwoje, blisko przytuleni policzkami kołyszemy swoje ciała miarowo. Ten taniec już kiedyś był i ta muzyka też jest skądś znajoma, a przynajmniej budzi skojarzenia z przeszłości Jednak jest to na wskroś nowoczesna produkcja, mocno osadzony rytm spotyka się z wyrafinowaną aranżacją niekończących się melodii. Zajął się tym Tomasz Filipczak, który rozbudował instrumentarium od sekcji rytmicznej, tubę i wibrafon - po soczystą elektronikę i sampling. Płyta ukazała się 6 marca 2012, a recital miał swoją premierę sceniczną 27 marca 2012, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Czytaj całą wiadomość >>
 
XVII FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH
Data rozpoczęcia: 09/10/2012, 18:00
XVII FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH IMIENIA PROF. HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ 9 - 14 PAŹDZIERNIKA 2012
Czytaj całą wiadomość >>
 
Śląskie Smaki
Data rozpoczęcia: 26/05/2012, 13:00
Już 26 maja odbędzie się siódma edycja Festiwalu „Śląskie Smaki”® organizowana przez Śląską Organizację Turystyczną. Jak co roku impreza będzie rywalizacją kucharzy przy akompaniamencie świetnych muzyków, doskonałych kabaretowych skeczy oraz prawdziwego show, robionego przez gwiazdę wieczoru, czyli legendarny Zespół „Śląsk”. Zapraszamy serdecznie! VII Festiwal „Śląskie Smaki”®, 26 maja 2012 r., Park Śląski w Chorzowie, Wielka Łąka obok Hali Kapelusz, początek konkursu kulinarnego już o 13.00.
Czytaj całą wiadomość >>
 
Beskidzki Piknik Country "Wiślaczek Country"
Data rozpoczęcia: 27/08/2011, 16:00
eskidzki Piknik Country “Wiślaczek Country” to wspaniały festiwal muzyki country, który odbywa się co roku w Wiśle. Festiwal ten to niezapomniane wrażenia oraz duża porcja muzyki country w najlepszym wykonaniu. Co roku na festiwalu goszczą gwiazdy polskiej muzyki country a także zespoły z Czech i Słowacji. 27 i 28 sierpnia odbędzie się 12 edycja festiwalu, który w tym roku został dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Festiwal zacznie się paradą-korowodem, która przejdzie ulicami Wisły centrum przez rynek do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny. Koncerty rozpoczną się 27 sierpnia w Amfiteatrze w Wiśle o godz. 17:00, dalszy ciąg imprezy to Bal Country w Restauracji Dom Zdrojowy w centrum Wisły. Wiślaczek Country to wyjątkowa okazja dla wielbicieli muzyki country i nie tylko, by we wspaniałej atmosferze oraz wśród przepięknych beskidzkich krajobrazów uczestniczyć w niezapomnianym festiwalu oraz integrować się wspólnie jako trzy narody – Czesi, Polacy i Słowacy. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny!
Czytaj całą wiadomość >>
 
     
  Mini-kalendarz :
Czerwiec 2019
pn wt śr cz pt so nd
poprzedninastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  Archiwum :
Imprezy w ubiegłych miesiącach, latach :
  Kategorie :
Kategoria, Rodzaj imprezy :

Aktualnie serwis posiada 12641 zarejestrowanych obiektów, z czego 2189 posiada uzupełniony opis.
24trips.com Ltd. United Kingdom, 5 London Road, London SW17 9JR, Registred no.: 07670843
Biuro w Polsce: +48 33 813-90-00, +48 509 878 000
www.24trips.com e-mail: poland@24trips.com